»

AM kategória

Moped: 50 cm3 lökettérfogatot meg nem haladó segédmotor kerékpár (robogó), tervezett végsebessége 45 km/óránál nem nagyobb, saját tömege legfeljebb 350 kg. A jogsihoz egy elsősegély vizsgát is kell tenned, ennek megszerzésében is segítségedre leszünk.

B kategóriás jogosítvány birtokában minden további nélkül vezethetsz mopedet, nem szükséges motoros vizsgát tenned!

A tanfolyamra az vehető fel, aki:

• A megszerezni kívánt „Vezetői Engedély” kiadásának feltételéül megszabott 14. életévét betöltötte, vagy annál legfeljebb fél évvel fiatalabb.
  • Bizonyíthatóan igazolja, hogy írni-olvasni tud.

Elméleti vizsgára bocsátható, aki:

• Az előírt életkornál (14 év) legfeljebb 3 hónapnál fiatalabb.
  • A tanfolyam elméleti részét igazoltan elvégezte.
  • Vizsgától való eltiltás hatálya alatt nem áll.
  • Az elméleti vizsgadíjat befizette.

Járműkezelési vizsgára bocsátható, aki:

• Sikeres elméleti vizsgát tett
  • Az előírt életkornál (14 év) legfeljebb 3 hónapnál fiatalabb.
  • Kötelező járműkezelési gyakorlatot a vizsga napjáig teljesítette.
  • A vizsgadíjat befizette.

Gyakorlati vizsgára bocsátható, aki:

• Sikeres járműkezelési vizsgát tett.
  • 14. életévét betöltötte.
  • A tantervben kötelezően előírt és feladatonként meghatározott órák levezetését a vizsga napjáig teljesítette.
  • A vizsgadíjat befizette.
  • A forgalmi vizsga előtt nyilatkoznia kell a vizsgázónak arról, hogy a KRESZ szerinti vezetőképes állapotban van.

A vizsgázó számára a gyakorlati vizsgán előírt öltözék:

• protektoros hosszúnadrág és protektoros dzseki (felcsatolható protektor)
  • protektoros kesztyű
  • magas szárú, zárt cipő vagy csizma
  • bukósisak
  • szemüveg (a bukósisak kialakításától függően)
  • elől‐hátul „T” betűjelzéssel ellátott, tanulóként eltérő színű vagy számozott mellény
  • a főoktatás és a vizsga során a tanuló és az oktató közötti kapcsolatot rádió adó‐vevő készülékkel kell biztosítani

Az elméleti tanfolyam kezdetétől számított kilenc hónapon belül részt kell venni az első elméleti vizsgán, illetve a tanfolyam kezdésétől számított 12 hónapon belül valamennyi elméleti vizsgából sikeres vizsgát kell tenni

Gyakorlati vizsgáit a sikeres elméleti vizsgától számított két éven belül kell letenni.

Tantárgyak, óraszámok

Minimálisan kötelező óraszám: 26 óra, ebből:

Elmélet

Összesen minimálisan 16 óra (a tanórák 45 percesek)

• Közlekedési alapismeretek minimálisan 12 óra
  • Járművezetés elmélete minimálisan 4 óra

Gyakorlat

Összesen minimálisan 10 óra (a tanórák 50 percesek)

• Alapoktatás minimálisan 4 óra
  • Főoktatás minimálisan 6 óra, ezen belül:

az „AM” kategóriában 100 km a minimálisan teljesítendő (kötelezően levezetendő) menettávolság.

Elméleti vizsga

KategóriaKérdések számaKérdések összpontértéke Megfelelés pontszáma Megengedett hibapontok Vizsgaidő (perc)
 AM25 35 30 5 25